Dell Inspiron 5480 zaprojektowany z myślą o profesjonalistach

Dell Inspiron 5480 jest porządnym, lekkim urządzeniem multimedialnym. To urządzenie jest niezwykle kompaktowe, dzięki czemu może ono służyć w podróży biznesowej. Model ten dostępny jest w różnych konfiguracjach, może on posiadać procesor 2-rdzeniowy bądź 4-rdzeniowy. Warto zaznaczyć, że sercem tego komputera jest procesor Intel Core Whiskey Lake, który zapewnia wydajną i efektywną pracę. Wspomniany procesor jest dodatkowo energooszczędny. Dedykowanym systemem operacyjnym dla tego komputera jest Windows 10 Home, w wersji 64 bit oraz Windows 10 Professional. W konfiguracjach urządzenia może znaleźć się do 32 GB pamięci RAM.

Dell Inspiron 5480 – połączenie funkcjonalności i efektywności

Dell Inspiron 5480 jest porządnym, lekkim urządzeniem multimedialnym
Obraz z dell.com

Karta graficzna w najwyższej konfiguracji jest to NVIDIA GeForceR MX250. Odpowiada ona przede wszystkim za generowanie i wyświetlanie obrazu. 14-calowa matryca w wariancie IPS występuje w rozdzielczości 1920 x 1080 Full HD. Taka rozdzielczość jest wyższa niż standardowa, dzięki czemu obszar roboczy jest optycznie większy. Jest to duże udogodnienie dla osoby pracującej z tabelami i programami analitycznymi.

Matryca matowa jest mile widziana w wizerunku biznesowym. W tym komputerze jest ona oczywiście zastosowana. Jest ona polecana, gdyż nie widać na niej refleksów ani błysków. Bez wątpienia, mocnym punktem tego komputera są złącza. Na wyposażeniu znajdują się aż 3 porty USB A. Oprócz tego, komputer posiada USB Typu-C oraz wejście HDMI. Na pokładzie komputera obecny jest także port LAN oraz gniazdo słuchawkowe. Dzięki czytnikowi kart SD, użytkownik może odtworzyć pliki z innego urządzenia.

Dell Inspiron 5480 w każdej konfiguracji posiada wbudowaną kamerę 1,0 MPix. Dzięki kamerce można przeprowadzać rozmowy biznesowe. Akumulator litowo-jonowy pozwala aktywnie pracować na urządzeniu do 240 minut. Karta sieciowa znajdująca się na pokładzie komputera pozwala łączyć się z siecią lokalną. Występuje ona w konfiguracji 10/100/1000 Mb/s. Urządzenie to jak na swoje parametry jest stosunkowo lekkie, dzięki aluminiowej obudowie. Komputer waży zaledwie 1,63 kg. Zatem reasumując, wspomniane urządzenie:

  • jest niezwykle mobilne i lekkie (waga 1,63kg),
  • ma aluminiową, elegancką obudowę,
  • odtwarza obraz w wariancie Full HD,
  • ma kamerę 1,0 MPix.