Dell Latitude 3300- laptop biznesowy

Zakup laptopa biznesowego jest sporym wyzwaniem pod wieloma względami. Sam kupno to nie lada wydatek i należy go dokładnie przemyśleć. Na rynku panuje dość szeroki wybór tych urządzeń, dlatego też należy bardzo dokładnie zwracać uwagę na najistotniejsze elementy? Jakie z nich są kluczowe by zakupić dobry sprzęt?

Podzespoły

Zakup laptopa biznesowego jest sporym wyzwaniem pod wieloma względamiBez cienia wątpliwości wybór laptopa z wydajnymi podzespołami jest kluczowy pod kątem uzyskanej wydajności, a co za tym idzie komfortu pracy oraz możliwości laptopa. Szczególnie dużo uwagi należy poświęcić dwóm podzespołom- procesorowi oraz pamięci RAM, które są zdecydowanie najważniejsze. Procesor jest podzespołem, który ma za zadanie wykonywać wszelkie operacje dlatego też jego wydajność jest istotna. Dobry model procesora winien posiadać co najmniej cztery fizyczne rdzenie, których taktowanie będzie wynosić przynajmniej 3 GHz. Pozwoli to uzyskać całkiem rozsądną moc obliczeniową co przydaje się szczególnie w trakcie bardziej skomplikowanych prac.

Ponadto warto dodać również kilka słów na temat pamięci operacyjnej RAM. Istotną rolę odgrywa tu zastosowany rodzaj oraz ilość. Kwestia rodzaju to najczęściej wybór pomiędzy kośćmi DDR3 oraz DDR4. Pierwsze z nich są bardziej budżetowym rozwiązaniem, zaś modele DDR4 są aktualnie najwydajniejszymi na rynku. Wybierając laptopa warto zdecydować się w którą stronę wolimy pójść. Absolutnie niezbędna ilość pamięci na dzień dzisiejszy to 8 GB. To podstawa, która jest potrzebna do prawidłowe działania oprogramowania, jak i samego systemu operacyjnego.

Jaki laptop będzie dobry?

Skupiając się na laptopie, który będzie prezentować dobry stosunek ceny do jakości to idealnym wyborem wydaje się Dell Latitude 3300. Laptop ten cechuje się wydajnym procesorem jak na ten segment cenowy. Jest to model Intel Core i5 3337U (ark.intel.com) Jednostka ta bez większych problemów radzi sobie z podstawowymi zadaniami oraz nieco bardziej skomplikowanymi. Ponadto na pokładzie urządzenia można odnaleźć 8 GB pamięci RAM, która może zostać naturalnie rozszerzona o dodatkową kość.

Swoje kompaktowe rozmiary urządzenie zawdzięcza w dużym stopniu ekranowi o przekątnej 13,3 cala, który generuje obraz w rozdzielczości HD. Jest to wystarczające gdy weźmiemy pod uwagę stosunkowo niewielkie wyświetlacz. Obraz jest ostry, wyraźny, a odwzorowanie kolorów stoi na dobrym poziomie.

 

Obraz z dell.com