Dell Latitude E5450 – mocny laptop dla biznesu

Dell Latitude E5450 oparty na mocnych podzespołach wyposażony w 14 calową matrycę
fot. kuzniewski.pl

Jest to laptop oparty na mocnych podzespołach wyposażony w 14-calową matrycę. Producent postanowił, iż seria będzie pozbawiona słabych i budżetowych procesorów, a zacznie się od procesora Intel Core i3 5 generacji. Można ten element poprawić, aż do procesora 5 generacji Intel Core i7. Podstawowe 4 GB pamięci RAM także można rozbudować do 8 GB, a dysk twardy z 500 GB HDD zamienić na 128 SSD.

Obudowa

Plastikowa obudowa jest starannie wykonana i sprawia wrażenie solidnej. W większości wersji tył jest wzmocniony za pomocą stopu magnezu. Wokół ekranu biegnie gumowa obwódka a wszystkie krawędzie są zaokrąglone. Plastik nieco wygina się pod większym obciążeniem, jednakże nie powoduje to żadnych trzasków podczas pracy. Istnieje możliwość odchylenia ekranu o 180 stopni, chociaż przy standardowo montowanej matrycy TN kąty widzenia są małe.

Obraz

W zależności od wybranej wersji, będzie to albo matryca TN z rozdzielczością 1366 x 768 w jakości HD albo też Full HD w rozdzielczości 1920 x 1080. Dostępny jest także dotykowy ekran, który znacznie usprawnia korzystanie z laptopa. Czas reakcji jest bardzo krótki a do tego istnieje możliwość wskazania wielu miejsc jednocześnie. W jakości Full HD średnia luminacja przy matrycy 14 cali wynosi 270 cd/m², jest to dobry rezultat. Jednakże przy wyświetlaniu ciemnego obrazu powstawały przejaśnienia. Matryca z systemem IPS zapewnia bardzo dobre kąty widzenia.

Hałas i ciepło

W spoczynku hałas nie przekracza 30 dB, natomiast podczas obciążenia 35 dB. Temperatura w stresie osiąga maksymalną wysokość 45 stopni Celsjusza przy obudowie, co oznacza, iż Dell nie do końca radzi sobie z odprowadzaniem ciepła.

Bateria

Wysoka wydajność Dell Latitude E5450, nie sprzyja pracy baterii. Podczas obciążenia jest w stanie wytrzymać zaledwie 2 godziny a przy przeglądaniu Internetu tylko 6 godzin. Konkurencyjne rozwiązania są w stanie zapewnić nam nieco dłuższą żywotność baterii. Notebook dostępny np. w tym sklepie: http://www.kuzniewski.pl/k1890,laptopy-dell-latitude-latitude-e5450.html,