Dell Precision M6800 – ekstraklasa stacji roboczych

Jeżeli chodzi o stacje robocze skierowane do najbardziej wymagających to seria Precision od Della jest odpowiedzią na wszystkie pytania. Dell Precision M6800 to połączenie najwydajniejszych podzespołów dostępnych na rynku. Podzespołów, które gwarantują perfekcyjne działanie komputera nawet w najbardziej wymagających aplikacjach. Sprzęt ten skierowany jest w głównej mierze do wszelkiego rodzaju grafików oraz programistów, którzy potrzebują mobilnego urządzenia do pracy.

Wykonanie

Pod względem jakości wykonania jak i samego wyglądu użytkownik dostaje to do czego przyzwyczaiła go firma Dell i jej seria Precision. Model M6800 skonstruowany jest w oparciu o tą samą obudowę co jego poprzednie wersje. Dzieje się tak za sprawą tego, że jest to bardzo udana konstrukcja o bardzo dobrej sztywności oraz idealnym spasowaniu. Jedyny mankament tej obudowy to dość duża waga całego zestawu, wynosząca 3,8 kg co dla niektórych może być sporym utrudnieniem jeżeli chodzi o transport urządzenia.

Możliwość modernizacji

Dell Precision M6800 jako jeden z niewielu komputerów przenośnych umożliwia jego modernizację. Dostanie się do podzespołów wymaga jedynie wyjęcia akumulatora oraz odkręcenia dwóch śrubek. Pod zdjęciu pokrywy użytkownik ma dostęp do praktycznie wszystkich podzespołów komputera. Może również bez problemu wymienić dysk twardy oraz zamontować w razie potrzeby drugi. Istnieje również możliwość wymiany kości pamięci RAM oraz wymiany bądź czyszczenia dwóch wentylatorów chłodzących komputer.

Osiągi

Osiągi modelu M6800 są zdecydowanie lepsze niż zadowalające. Komputer napędzany może być przez dwurdzeniowy procesor Intel Core i5 lub czterordzeniowy procesor Intel Core i7 oraz karty graficzne nVidia Quadro K3100M oraz nVidia Quadro K4100M . Zarówno karta graficzna jak i procesor przeznaczone są do zastosowań profesjonalnych. Doskonale radzą sobie one w przypadku pracy na programach typu AutoCAD. Dane są oczywiście zapisywane na dysku HDD bądź SSD w zależności od wybranej wersji. Każdy użytkownik może sobie jednak samodzielnie zamontować dodatkowy dysk, przez co możliwe jest jeszcze większe przyspieszenie pracy komputera.

Opisywany model możesz dostać na: http://www.kuzniewski.pl/k1504,laptopy-dell-precision-precision-m6800.html.