Fujitsu LifeBook T935 – wygodny laptop hybrydowy o zaskakującej rozdzielczości ekranu

Popularność systemu Windows 8.1 zaowocowała zwiększeniem zainteresowania laptopami z dotykowymi ekranami, które pozwalają wygodnie pracować z charakterystycznymi kafelkami
fot. fujitsu.com

Popularność systemu Windows 8.1 zaowocowała zwiększeniem zainteresowania laptopami z dotykowymi ekranami, które pozwalają wygodnie pracować z charakterystycznymi kafelkami. Tego typu ofertę przygotowała także firma Fujitsu. Fujitsu LifeBook T935 to wygodny notebook biznesowy z obracanym ekranem, który znakomicie sprawdzi się i do pracy w biurze, i w terenie.

Stylowa obudowa

Fujitsu LifeBook T935 wyposażony został w ekran o przekątnej 13,3 cala. Pokrywa ekranu została wykonana z magnezu, dzięki czemu nie ugina się pod naciskiem i jest bardzo trwała. Jednostkę zasadniczą konstruktorzy stworzyli zaś z aluminium.

Urządzenie waży około 1,6 kg, dzięki czemu bez problemu możemy zapakować je do podróżnej torby i zabrać w służbową podróż. Obudowa laptopa jest niemal idealnie płaska – jej szerokość wynosi 321 mm, głębokość 235 mm, wysokość zaś zaledwie 18 mm. Całość konstrukcji jest więc bardzo poręczna, a zarazem elegancka i solidna.

Złącza i bezpieczeństwo danych

Laptop Fujitsu LifeBook T935 posiada 2 porty USB 3.0, złącze HDMI oraz złącze stacji dokującej, które pozwala wygodnie podpiąć sprzęt peryferyjny potrzebny do pracy w biurze.

Konstruktorzy zadbali także o odpowiednie zabezpieczenie danych. Fujitsu LifeBook T935 wyposażony został w czytnik linii papilarnych oraz czytnik Smart Card. Urządzenie posiada również układ szyfrowania TPM.

Jakość obrazu

Dotykowy ekran jest jedną z najmocniejszych stron laptopów Fujitsu LifeBook T935. Przekątna ekranu wynosi 13,3 cala. Ekran można przechylić o 360 stopni i stworzyć tablet biznesowy (w zestawie znajdziemy wygodne piórko do jego obsługi).

Podstawowa wersja posiada matrycę o rozdzielczości Full HD. Najbardziej wymagający użytkownicy mogą jednak wybrać ekran o bardzo wysokiej rozdzielności 2560 x 1440 pikseli (WQHD), który zapewni duży obszar roboczy oraz znakomitą ostrość obrazu.

Jaka wydajność?

Za wydajność urządzenia odpowiadają niskonapięciowe procesory Intel Core i5 5200U. Są to jednostki 2-rdzeniowe o częstotliwości Turbo 2700 MHz. Grafika obsługiwana jest przez kartę zintegrowaną z procesorem – Intel HD 5500. Podstawowa pamięć RAM ma pojemność 4 GB, ale można ją rozbudować do 8 GB.