HP EliteBook 750 – 15-calowy laptop z Intel Core i5

HP produkuje równolegle dwie serie notebooków oznaczonych jako seria 700. Te, których numer kończy się na 5, wyposażone są w procesory AMD, te mające na końcu nazwy 0 są do nich bardzo podobne, lecz korzystają z lepszych procesorów Intel Core i3 i i5. Dlatego właśnie największy z serii: 15-calowy HP EliteBook 750 wydaje się rozsądnym rozwiązaniem. Kosztuje nieco więcej od swojego odpowiednika z procesorem AMD, nie jest to jednak duża różnica. Przekłada się ona natomiast na większe możliwości obliczeniowe, przy pozostawianiu bez zmian innych cech tego laptopa. 

HP produkuje równolegle dwie serie notebooków oznaczonych jako seria 700
fot. hp.com

Bardzo dobra jest zwłaszcza wytrzymała, solidna obudowa. HP EliteBook 750 jest twardy, ale również ujmujący. Prosty styl nie został w nim skażony żadnymi zbędnymi dodatkami i może właśnie dlatego obudowie nie możemy nic zarzucić. W końcu jest bardzo przyzwoicie wyposażona w złącza, ma wygodna klawiaturę, manipulator punktowy i płytkę dotykową z wyodrębnionymi przyciskami.

Laptop waży poniżej 2 kg. Wewnątrz można umieścić różne podzespoły, a liczba dostępnych konfiguracji wciąż rośnie. Standardem jest niskonapięciowy procesor Intel Core serii U, 16 GB RAM i dobry wyświetlacz o rozdzielczości 1920 x 1080.

Poprawić w nim należałoby ewentualnie baterię, poza tym jednak HP EliteBook 750 robi dobre wrażenie i warto zainteresować się nim, szukając laptopa do pracy. Można też poczekać chwilę, aż pojawią się opinie użytkowników tego raczej nowego laptopa. Raczej będą pozytywne.