HP Envy 13 – mobilne laptopy o wysokiej wydajności

HP Envy 13 to niewielkie konstrukcje o 13,3-calowej matrycy i wadze zaledwie 1,3 kg
fot. hp.com

HP Envy 13 to niewielkie konstrukcje o 13,3-calowej matrycy i wadze zaledwie 1,3 kg. Te kompaktowe notebooki idealnie sprawdzą się w podróży. Niewielka konstrukcja kryje jednak nowoczesne, mocne podzespoły, których nie powstydziliby się więksi bracia Envy 13. Konstruktorzy wykorzystali tutaj niskonapięciowe procesory Intel Core szóstej generacji, szybkie dyski SSD oraz doskonałej jakości matryce typu IPS

Zjawiskowa obudowa

HP Envy 13 to ultramobilny laptop, który już na pierwszy rzut oka robi duże wrażenie. Obudowa ma bowiem grubość zaledwie 13 mm. Szerokość konstrukcji wynosi 327 mm, głębokość 226 mm, a przekątna matrycy ma 13,3 cala. Całość jest wyjątkowo smukła i waży zaledwie 1,36 kg.

Wymiary nie powinny nas jednak zmylić – ten bardzo cieniutki i lekki laptop jest bardzo solidny. Obudowa wykonana została z aluminium, a dobrze spasowane zawiasy dodają odpowiedniej sztywności. Powierzchnie są srebrne, co sprawia, że urządzenie prezentuje się bardzo elegancko i nowocześnie.

Porty i akcesoria

Na bardzo smukłych bokach HP Envy 13 użytkownicy znajdą aż 3 porty w szybkim standardzie 3.0. Nie zabrakło tutaj także złącza HDMI, wejścia na mikrofon i słuchawki. Wysoką jakość dźwięku zapewniają markowe głośniki Bang & Olufsen. Minusem jest brak gniazda stacji dokującej oraz napędu optycznego.

Za komunikację odpowiada WLAN oraz moduł Bluetooth, a o biznesowym charakterze notebooka przesądza obecność czytnika linii papilarnych, który zapewnia bezpieczeństwo danych.

Duży plus dla HP Envy 13 należy się również za klawiaturę. Klawisze są wyraźnie rozdzielone i mają przyjemny skok, płytki posiadają podświetlenie, a touchpad jest precyzyjny. W laptopach 13-calowych takie klawiatury stanowią rzadkość.

Jakość obrazu

Ekran o przekątnej 13,3 cala sprawia, że HP Envy 13 jest kompaktowy i poręczny. Niewielkie wymiary nie sprawiają jednak, że obraz jest złej jakości. Konstruktorzy wykorzystali tutaj matryce typu IPS, które są gwarancją szerokich kątów widzenia, idealnego podświetlenia i dobrze odwzorowanych kolorów. Ostrość i doskonały kontrast zapewnia zaś wysoka rozdzielczość – HP Envy 13 dostępny jest w jakości Full HD lub QHD (3200 x 1800 pikseli).

A co z wydajnością?

Za moc obliczeniową laptopów z tej linii odpowiadają cenione procesory Intel Core. Dostępne są konfiguracje z jednostką Intel Core i5 6200 lub z dwurdzeniowym procesorem Intel Core i7 6500 o bazowej częstotliwości taktowania 2,5 GHz (z funkcją Turbo Boost 3,1 GHz). Pamięć RAM może mieć pojemność 4 lub 8 GB. Dyski SSD mają tutaj format M.2.

Wydajność graficzna HP Envy 13 jest podstawowa – odpowiada za nią układ Intel HD zintegrowany z procesorem.

Akumulator 3-komorowy i niskonapięciowy procesor sprawiają, że na baterii można pracować nawet do 10 godzin.