HP ProBook 450 – podstawowe wyposażenie biura

Wśród biznesowych serii HP ProBooki 400 są najtańsze, a ich klasa jest na granicy pomiędzy laptopem biznesowym, a przeznaczonym do pracy biurowej
fot. hp.com

Wśród biznesowych serii HP ProBooki 400 są najtańsze, a ich klasa jest na granicy pomiędzy laptopem biznesowym, a przeznaczonym do pracy biurowej. Trudno mówić w takim wypadku o prestiżu, ale za to można być bardzo pozytywnie zaskoczonym tym, co laptop sobą prezentuje.

Brzydkie kaczątko

Laptop nie zachwyca na pierwszy rzut oka. Waży powyżej 2 kilogramów, w niektórych konfiguracjach nawet sporo powyżej. Ma plastikową obudowę i dość pękatą jak na standardy 2015 roku sylwetkę. Obudowa o wysokości ponad 25 milimetrów mieści nawet mało już praktyczny napęd DVD. Zewnętrzne wrażenie ratują bardzo bogate wyposażenie w złącza i dobrej, jakości klawiatura z blokiem numerycznym. W każdym razie rewelacji się po nim nie spodziewamy.

O pięknym wnętrzu

Dlaczego za bardzo dużą zaletę tego modelu warto uznać układ chłodzenia? Chłodzenie jest na tyle dobre (i ciche), że laptopa można swobodnie wyposażyć w mocne podzespoły. W podstawowej wersji HP ProBook 450 G2 jest tanim laptopem biurowym z 4 GB RAM, procesorem Intel Core i zintegrowaną grafiką. Maksymalnie rozbudowany staje do zawodów z lżejszymi mobilnymi stacjami roboczymi. Producent przewiduje nawet wersje z 16 GB RAM, dedykowaną kartą graficzną Radeon i solidnym procesorem Intel Core i7 5500U. Można więc pracować na trudnych aplikacjach, lub złożyć go do lżejszych zadań i delektować się ciszą oraz blisko 8 godzinnym czasem pracy na baterii.

Gotowy do pracy

HP dodaje do tego laptopa znaczący zestaw oprogramowania, w tym systemów bezpieczeństwa. Jedynie gwarancja jest dość krótka, co może być związane z ogromnymi możliwościami w zakresie konfiguracji. HP ProBook 450 G2 to taki składak – możesz mieć w nim wszystko, co jest Ci potrzebne, musisz tylko zdecydować się na jedną z bardzo wielu opcji. Czyni to z niego optymalne rozwiązanie dla dużych i średnich firm, które mogą zakupić go dla pracowników, ale w razie potrzeby usprawniać i modyfikować.