HP ZBook Studio – mobilna stacja robocza w zgrabnym opakowaniu

HP ZBook Studio G3 to mobilna stacja robocza. Producent wykorzystał tutaj czterordzeniowe procesory Intel Core i7 oraz nowoczesne jednostki Intel Xeon o bardzo wysokiej częstotliwości taktowania. Konfiguracje z dedykowaną kartą graficzną z rodziny NVIDIA Quadro oraz matrycą IPS nie ustępują stacjonarnym stacjom roboczym. A wszystko to zostało zamknięte w bardzo efektownym opakowaniu o grubości zaledwie 18 mm. 

Efektowny wygląd

HP ZBook Studio G3 to mobilna stacja robocza
fot. hp.com

Laptopy HP ZBook Studio G3 są mobilnymi stacjami roboczymi, które wyróżniają się na tle konkurencji wyjątkowo wysmuklonymi kształtami. Na pierwszy rzut oka przypominają bardzo efektowne ultrabooki. Ciemne, matowe powierzchnie obudowy prezentują się prestiżowo. Konstrukcja jest bardzo zgrabna i lekka – jej szerokość wynosi 375 mm, głębokość ma 255 mm, wysokość zaledwie 18 mm, a waga około 2 kg (przy klasycznej matrycy o przekątnej 15,6 cala).

Porty i osprzęt

Notebooki HP ZBook Studio G3 zostały wyposażone w wygodną klawiaturę o wyspowej budowie. Klawisze mają przyjemny skok. Plusem jest także podświetlenie płytek, co pozwala wygodnie pracować wieczorem.

Użytkownicy znajdą tutaj porty USB (w tym w standardzie 3.0), port RJ-45, złącze HDMI, 2 porty Thunderbolt 3.

Wysokiej klasy podzespoły

HP ZBook Studio G3, mimo swoich wysmuklonych kształtów, jest bardzo dobrą stacją roboczą. Za moc obliczeniową odpowiadają nowoczesne procesory 4-rdzeniowe wykonujące obliczenia na ośmiu wątkach (dzięki funkcji Hyper-Threading). Użytkownicy mogą wybrać HP ZBook Studio G3 z cenionymi na rynku jednostkami z linii Intel Core i7. Konfiguracja z modelem Core i7-6820HQ ma bazową częstotliwość taktowania 2,6 GHz (3,6 GHz z funkcją Turbo Boost), a model z Core i7-6700HQ osiąga taktowanie od 2,6 do 3,5 GHz. Producent proponuje również wersję wyposażoną w nowoczesnych procesor Intel Xeon E3-1505M o częstotliwości taktowania do 3,7 GHz. Wsparciem dla procesów jest pamięć RAM, która może mieć do 32 GB.

Za wydajność grafiki w HP ZBook Studio G3 odpowiadają różne karty. Dostępna jest podstawowa wersja z układem Intel HD zintegrowanym z procesorem. Dla osób potrzebujących większej mocy graficznej (np. do obróbki zdjęć) zaprojektowana została konfiguracja z profesjonalną kartą NVIDIA Quadro M1000M.