Jaki laptop do domowego biura i do małej firmy – ranking 2014

Najważniejsze cechy laptopów biurowych to wygodna klawiatura, dobrej jakości matryca oraz wysoka kultura pracy rozumiana między innymi jako nienagrzewanie się i nie generowanie dużego hałasu. Które modele notebooków dostępnych na rynku w 2014 spełnią te wymagania? Zapraszamy na krótki ranking laptopów do domowego biura i małej firmy.

1. ThinkPad E540

Ten 15-calowy laptop wywodzi się z budżetowej serii ThinkPad Edge, którą producent Lenovo odesłał w tym roku do lamusa zmieniając nazewnictwo tych modeli na ThinkPad E. To jednak tylko zmiany w terminologii.

To co ważne dla użytkownika to osiągi Lenovo E540, które mogą być naprawdę świetne. Sprzęt jest dostępny w wielu konfiguracjach, włącznie z 4-rdzeniowym procesorem, dedykowaną kartą graficzną oraz matrycą Full HD. To więcej niż potrzebuje typowe biuro. Na szczęście E540 występuje także w tańszych, bardziej podstawowych wersjach. To doskonała propozycja dla pracowników biurowych. Więcej w tej recenzji.

2. HP ProBook 470

Ten 17-calowy notebook został stworzony do zadań biurowych i może być traktowany jako zamiennik komputera stacjonarnego. To typowa maszyna do pracy – z wygodną klawiaturą wyposażoną w blok numeryczny. Pewnym problemem tego typu maszyn jest ich nieporęczność – przy wadze prawie 3 kilogramy możemy się spodziewać niemałego obciążenia.

3. Dell Latitude 3540

Ten 15-calowy laptop biznesowy jest ciekawy, ponieważ sprawdzi się nie tylko jako rozwiązanie do pracy, ale także do konsumpcji rozrywki. Jego kolejną zaletą jest również stosunkowo niewielka waga, jak na tego typu rozmiary, oraz smukła i nowoczesna sylwetka. Będzie go można łatwo przenosić, jego wygląd jest jak najbardziej reprezentacyjny. To oznacza, że Latitude 3540 sprawdzi się nie tylko na zapleczu, ale też podczas spotkań służbowych z partnerami biznesowymi. Więcej w tej recenzji. Inne modele z biznesowej serii Dell Latitude można kupić w tym sklepie internetowym.

4. Toshiba Tecra A50

Ten 15-calowy model to typowy przedstawiciel floty korporacyjnej wśród laptopów. Solidne wykonanie, dobrej jakości matryca oraz wygodna klawiatura sprawiają, że jest to sprzęt jak najbardziej funkcjonalny. Powinien posłużyć nawet bardzo wymagającemu użytkownikowi przez lata.

Ranking laptopów do domowego biura 2014
Ranking laptopów do domowego biura 2014

5. ThinkPad L540

Cała seria ThinkPad L to maszyny do pracy biurowej, choć w przeciwieństwie do innych producentów Lenovo nie stara się w tym segmencie oszczędzać na jakości wykonania czy materiałach. Lenovo L540 to większy z dwóch modeli wprowadzanych na rynek w tym roku. Ma ekran z przekątną 15,1 cala, świetną klawiaturę wyspową charakterystyczną dla ThinkPadów i ponadprzeciętną kulturą pracy. To propozycja dla bardziej wymagających klientów.