Laptopy dla biznesu – Lenovo ThinkPad 13

Laptopy dla biznesu nie muszą być niezwykle szybkie, jednak ich praca powinna być stabilna, oraz gwarantować nam bezpieczne przechowywanie ważnych dla nas danych firmowych
fot. lenovo.com

Każdy przedsiębiorca, aby zachować niezbędną mobilność, oraz kontakt ze swoją firmą powinien zawsze mieć możliwość monitorowania sytuacji co się aktualnie w firmie dzieje. Aby móc zachować niezbędną mobilność, oraz możliwości kontroli sytuacji przedsiębiorca powinien wyposażyć się w przenośny komputer, w szczególności dedykowany dla użytku biznesowego.

Musimy pamiętać że laptop o przeznaczeniu biznesowym powinien spełniać kilka bardzo ważnych zadań, dlatego też nie może on być kupiony z pobliskiego sklepu z elektroniką. Laptopy dla biznesu nie muszą być niezwykle szybkie, jednak ich praca powinna być stabilna, oraz gwarantować nam bezpieczne przechowywanie ważnych dla nas danych firmowych. Kupując laptopa dla firmy zwróćmy uwagę na aspekt jego wytrzymałości, funkcje ochrony prywatności, możliwość używania go w każdych warunkach, oraz stabilność systemu i bezpieczeństwo w przechowywaniu informacji. Przykładem laptopa do takich zadań jest właśnie Lenovo ThinkPad 13, jest to jeden z serii laptopów Lenovo dedykowanych bezpośrednio dla biznesu które posiadają bardzo dobrą renomę wśród użytkowników. Model ten nie zalicza się do najtańszych przez co nie ma dużego grona zwolenników, ponieważ wersja z najlepszymi parametrami, kosztuje ponad 5000 zł.

Lenovo ThinkPad 13 posiada:

  • Matryce o rozdzielczości 13,3 cali ( HD, lub Full HD )
  • 2rdzeniowy procesor intel core i3 6100U o taktowaniu 2,3 GHz ( W wyższej półce cenowej Intel core i5 6200U 2,3 GHZ )
  • Dysk twardy HDD o pojemności 192 GB ( 512 GB z wyższej półki cenowej )
  • Pamięć ram 4 GB DDR 4 ( Możliwość podniesienia do 16 GB )
  • Karta graficzna Intel HD Graphics 520
  • Bateria Cell 3 ( wytrzymałość do 11 godzin )

Laptop Lenovo ThinkPad 13 jest laptopem z wyższej półki cenowej przy dobrych parametrach, jednak w porównaniu z innymi modelami tej klasy laptopów wypada średnio. Posiada on standardowo jak w innych modelach tej klasy laptopów trackpoint umożliwiający użytkownikowi korzystanie z laptopa nawet w niesprzyjających warunkach pogodowych. W najniższej możliwej wariacji może on być budżetową wersją laptopa biznesowego dla przedsiębiorcy szukającego oszczędności, jednak w tym wypadku warto jest zakupić dodatkowo dysk przenośny, który umożliwi nam zapisywanie ważniejszych dokumentów właśnie na nim.

Dlaczego laptopy dla biznesu są lepsze od tych oferowanych w sklepach ?

Laptopy, notebooki, ultrabooki dla biznesu posiadają unikalną specyfikację pozwalająca nam pracować w różnych warunkach pogodowych, oraz zapewniają nam bardzo długi czas działania. Ponad wszystko w biznesie liczy się niezawodność, a sprzęt dedykowany dla przedsiębiorców zawszę tą niezawodność posiada.