Laptopy dla biznesu

Producenci sprzętu traktują segment biznesowy jako zupełnie inną kategorię laptopów i wyraźnie odróżniają ją od modeli konsumenckich. Jakie są jej cechy charakterystyczne?

Na pewno matowa matryca, która co prawda nie pozwala na cieszenie się w pełni rozrywką, ale daje możliwości komfortowej pracy w różnych warunkach oświetleniowych. Po drugie starannie dobrane parametry techniczne typu procesor, RAM i dysk twardy – w wielu modelach można je indywidualne zmieniać i konfigurować zgodnie z własnymi oczekiwaniami. Do tego dochodzi jeszcze solidna obudowa oraz wyższej klasy gwarancja (np. next business day onsite), żeby zapewnić szybkie i bezproblemowe usunięcie awarii i kontynuację zadań biznesowych. W cenie jest również komfort pracy, czyli na przykład niski poziom hałasu czy nie generowanie zbyt wysokich temperatur podczas pracy. Ostatnim ważnym elementem są mechanizmy zabezpieczające, np. czytnik linii papilarnych czy systemy szyfrowania danych.

Jakieś przykłady? Dobrym laptopem dla biznesmena jest na pewno Dell Vostro V3460 oraz Dell Vostro 3560. Warto również zwrócić uwagę na laptopy Lenovo ThinkPad oraz HPEliteBook oraz HP ProBook – to rodziny stworzone w 100% dla profesjonalistów oraz ludzi biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>