Laptopy HP Envy 15 – sprzęt do pracy czy rozrywki?

HP Envy 15 to notebooki, które idealne sprawdzą się zarówno do zastosowań biznesowych, jak i multimedialnych. Posiadają one doskonałą matrycę typu IPS o przekątnej 15,6 cala i dostępne są w wielu wersjach konfiguracyjnych. Do pracy sprawdzi się wersja z mocnym procesorem Intel Core i7 oraz zaawansowanymi zabezpieczeniami danych. Markowe głośniki i wysokiej jakości matryca pozwalają na słuchanie muzyki, oglądanie filmów czy odpalenie gry.

Pierwsze wrażenie

HP Envy 15 to notebooki, które idealne sprawdzą się zarówno do zastosowań biznesowych, jak i multimedialnych
fot. hp.com

Laptopy HP (więcej pod linkiem) prezentują się bardzo nowocześnie. Obudowa została wykonana ze srebrzystego metalu, co dodaje jej prestiżowego charakteru. Konstrukcja jest smukła i stylowa – obudowa ma wysokość 24 mm, szerokość 384 mm, głębokość 255 mm i waży około 2,3 kg.

Funkcjonalne akcesoria

HP Envy 15 posiada pełnowymiarową, funkcjonalną klawiaturę. Idealnie wyprofilowane klawisze znacznie usprawniają szybkie pisanie, a podświetlenie ułatwia pracę wieczorem.

Konstruktorzy zaprojektowali tutaj 4 porty USB 3.0 i złącze HDMI. Laptopy HP Envy 15 posiadają również napęd optyczny DVD. Komunikację gwarantuje WLAN (nie ma niestety konfiguracji z szybkim modemem WWAN).

Mocną stroną laptopa są profesjonalne głośniki Bang & Olufsen (5 sztuk), które gwarantują piękny, czysty dźwięk idealny do słuchania muzyki. Do dyspozycji użytkowników pozostaje również wejście na mikrofon i słuchawki, kamera oraz mikrofon.

Co z jakością obrazu?

Laptopy HP Envy 15 słyną z doskonałej jakości obrazu. Zawdzięczają to profesjonalnej matrycy typu IPS. Wyróżnia się ona szerokimi kątami widzenia oraz bardzo dobrym podświetleniem. Kolory są soczyste i idealnie odwzorowane. Podstawowe wersje posiadają ekran w rozdzielczości HD. Dostępy jest także laptop z matrycą Full HD oraz QHD (3200 x 1800 pikseli). Ta ostatnia wersja idealnie sprawdzi się przy korzystaniu z multimediów. Na takim ekranie z powodzeniem można oglądać filmy.

Co z wydajnością?

Moc obliczeniową w notebookach HP Envy 15 zapewniają niskonapięciowe procesory szóstej generacji z rodziny Intel Core. Te stylowe laptopy dostępne są z procesorem Intel Core i5 6200 o częstotliwości taktowania od 2,3 do 2,8 GHz. Użytkownicy, którzy potrzebują większego zapasu mocy, mogą wybrać model z dwurdzeniową jednostką Intel Core i7 6500 o częstotliwości taktowania do 3,1 GHz (procesor czterowątkowy). Jest to godny następca Envy 13 (więcej znajdziesz tutaj). Kości RAM można rozbudować do 16 GB.

Mocną stroną laptopów HP Envy 15 jest doskonała jakość grafiki. Zapewniają ją profesjonalne karty nVidia GeForce 940 M. Dostępne są także nieco droższe konfiguracje z kartą GeForce 950M.