Laptopy HP Spectre

Oryginalne laptopy HP Spectre nie wygrywały w zeszłym roku rankingów popularności, miały jednak kilka zalet. Niezrażony producent zdecydował się kontynuować serię rozwijając ją o tablet hybrydowy HP Spectre x 2 i 13 calowy leciutki ultrabook HP Spectre 13. Oba mocno wyróżniają się z profesjonalnej, ale raczej nudnawej oferty amerykańskiego giganta.

Do walki z MacBookiem i ThinkPadem X1 Carbon

Oryginalne laptopy HP Spectre nie wygrywały w zeszłym roku rankingów popularności, miały jednak kilka zalet
fot. kuzniewski.pl

HP Spectre 13 wszedł na rynek w tym roku i trzeba przyznać, że w kategorii ultrabook powinien się plasować dosyć wysoko. Przede wszystkim jest bardzo lekki. Przy 13 calowej matrycy o rozdzielczości Full HD i procesorze Intel Core i7-6500 (https://www.notebookcheck.pl/Intel-Core-i7-6500U.149550.0.html) U waży jedynie 1,2 kilograma. To nawet mniej od najnowszej odsłony Lenovo ThinkPad X1 Carbon4. Faktycznie różnice między tymi dwoma modelami są minimalne. Spectre nie ma jedynie matrycy o wyższej rozdzielczości, ale jakością wykonania nie ustępuje żadnemu ultrabookowi na rynku.

Hybryda jakich wiele

HP Spectre x2 tak naprawdę jest tabletem z dołączaną klawiaturą. Wyjątkowo jak na ten typ urządzeń ta ostatnia jest bardzo dobra. Niezłe są też matryca IPS o rozdzielczości FHD i dobrym oddaniu kolorów, oraz mikrofon i głośniki. Gorzej natomiast przedstawiają się wydajność i czas pracy na baterii.

Efekt jest dość nietypowy. Drogi hybrydowy tablet o wzorowej jakości wykonania i dużym komforcie użytkowania powinien należeć do elity w swojej klasie, ale dysponuje jedynie niespecjalnym procesorem Intel Core M3-6Y30. Czy upchnięcie w nim procesora z serii U byłoby zasadne – trudno powiedzieć.

Po HP Spectre x360 kolejne dwa modele robią duże wrażenie, trudno jednak oczekiwać zdyskwalifikowały równie ambitną konkurencję.