Laptopy MSI GE72 – stylowy sprzęt dla graczy

Laptop gamingowy MSI GE72 wykorzystuje mocne procesory Intel Core i7, karty graficzne dedykowane do użytku multimedialnego oraz doskonałą matrycę. Jednocześnie te duże laptopy MSI wyróżniają się stylową obudową, która przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym użytkownikom. Szczotkowane aluminium i stop magnezowo-litowy gwarantują dużą wytrzymałość konstrukcji i odporność obudowy na nacisk, a zarazem prezentują się bardzo nowocześnie.

 

Laptop gamingowy MSI GE72 wykorzystuje mocne procesory Intel Core i7, karty graficzne dedykowane do użytku multimedialnego oraz doskonałą matrycę
fot. msi.com

Jakie podzespoły?

Laptopy MSI GE72 spełnią oczekiwania osób, które szukają naprawdę mocnego sprzętu pozwalającego grać nawet w najnowsze, bardzo wymagające tytuły. Za moc notebooka odpowiadają czterordzeniowe procesory Intel Core i7 4720HQ (są to jednostki ośmiowątkowe o wysokiej częstotliwości taktowania). Podstawowa ilość pamięci RAM to 8 GB, ale można ją rozbudować w zależności od potrzeb (gdy chcemy, aby w tle działało kilka aplikacji, warto wybrać konfigurację z odpowiednim zapasem pamięci wewnętrznej).

Mocną stroną MSI GE72 jest karta graficzna. Producent wykorzystał tutaj model GeForce GTX 965M (architektura Maxwell). Karta ta jest dedykowana do zastosowań multimedialnych i obsługuje wiele nowych technologii (m.in. GPU Boost 2.0 oraz G-Sync).

Ciekawostką jest technologia SHIFT, którą wykorzystują laptopy MSI GE72. Technologia ta pozwala użytkownikowi ustawiać system w zależności od jego indywidualnych potrzeb. Tryb sport zapewnia bardzo wysoką wydajność, comfort to ustawienie niższej częstotliwości procesora graficznego, zaś tryb green pozwala na pracę energooszczędną (niskie taktowanie grafiki oraz procesora gwarantuje dłuższą pracę bez konieczności ładowania baterii).

Jakość obrazu

Laptopy MSI GE72 posiadają duży ekran o przekątnej 17,3 cala, który z powodzeniem zastąpi graczom monitor. Jest to matowa matryca typu IPS zapewniająca dobre podświetlenie obrazu i znakomite odwzorowanie kolorów. Jakość obrazu jest znakomita nawet w silnie oświetlonych pomieszczeniach (z pewnością docenią to fani nocnych rozgrywek). Rozdzielczość Full HD gwarantuje, że dostrzeżemy wszystkie detale, ciesząc się piękną panoramą najnowszych gier komputerowych.

Jaka wydajność w grach?

Laptopy MSI GE72 powinny spełnić nawet oczekiwania fanów nowych tytułów. Zarówno przy ustawieniach high, jak i ultra akcja jest płynna. W rozdzielczości HD ilość klatek na sekundę nie spada poniżej 30 (nawet przy wymagających tytułach). Przy rozdzielczości Full HD wskaźnik FPS nieco spada, ale i tak w większości gier zapewnia on płynną akcję.