Lenovo ThinkPad L14 – test wariantu optymalnego

Ostatni wariant tytułowego laptopa, jaki otrzymaliśmy do przetestowania, to wersja optymalna. Kosztuje niecałe 5 i pół tysiąca złotych, jest więc dokładnie w połowie między wersją budżetową (niecałe 5 tysięcy PLN), a wersją najbogatszą (ponad 6 i pół tysiąca PLN). Sprawdzamy czego możemy oczekiwać od tego wariantu, komu najbardziej się przyda.

Większa pojemność

Ostatni wariant tytułowego laptopa, jaki otrzymaliśmy do przetestowania, to wersja optymalnaCo już na samym początku rzuca się w oczy, jeśli spojrzymy w konfigurację, to większa pojemność dysku SSD. Wynosi ona 512 GB, w przeciwieństwie do 256 GB z wersji ekonomicznej. Jest natomiast identyczna jak w wariancie najbogatszym. Należy tutaj pochwalić producenta za to, że zastosował półprzewodnikowe rozwiązanie dyskowe, zamiast zwyczajnego – magnetycznego. Dyski typu SSD są bowiem odporne na upadki i wstrząsy, upuszczenie laptopa na podłogę nie spowoduje więc zniszczenia wszystkich naszych danych. Lenovo ThinkPad L14 (https://www.kuzniewski.pl/k4595,laptopy-lenovo-ibm-thinkpad-thinkpad-l-thinkpad-l14.html) przyda się więc na pewno tym osobom, które z laptopem często podróżują, lub też codziennie zabierają go ze sobą do miejsca pracy i z powrotem.

Łączność ze światem

O ile procesor oraz ilość pamięci RAM jest identyczna jak w wersji ekonomicznej, to na pokładzie znalazł się modem typu WWAN. Umożliwia on łączność z internetem w każdym miejscu na świecie, przez co laptop na pewno przyda się tym osobom, które często jeżdżą w delegacje pracownicze. Jeśli więc często odbywamy podróże służbowe, w trakcie których musimy mieć nieprzerwaną łączność ze światem, to Lenovo ThinkPad L14 w wersji optymalnej na pewno zaspokoi nasze oczekiwania. Oprócz tego mamy standardowy zestaw podzespołów:

  • moduł łączności Bluetooth
  • kartę Wi-Fi obsługującą standardy N oraz AC
  • kartę Ethernet, pozwalającą na łączność przewodową

Oprócz powyższych funkcji, sprzęt daje nam procesor o mocy 4.2 GHz oraz 8 GB pamięci RAM. Jest to dokładnie tyle samo, co w wersji ekonomicznej. Tu jednak mamy dwa razy większy dysk oraz modem WWAN, dający lepszą łączność niezależnie od tego, gdzie jesteśmy.

Biznes zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com