Lenovo ThinkPad X11e – lekki notebook do pracy z podstawowym oprogramowaniem

Linia Lenovo ThinkPad X11 to poręczne notebooki łączące przystępną cenę z podzespołami, które pozwalają wygodnie pracować z podstawowym oprogramowaniem

fot. lenovo.com

Linia Lenovo ThinkPad X11 to poręczne notebooki łączące przystępną cenę z podzespołami, które pozwalają wygodnie pracować z podstawowym oprogramowaniem. Urządzenia te dedykowane są małym i średnim firmom oraz placówkom edukacyjnym. Jednym ze sztandarowych produktów z tej serii jest Lenovo ThinkPad X11e – laptop o 11,6-calowej matrycy, kompaktowych wymiarach i procesorach z rodziny Core M.

Obudowa i wymiary

Lenovo ThinkPad X11e waży około 1,49 kg. Szerokość obudowy wynosi 300 mm, głębokość 216 mm, wysokość 22 mm. Przy niewielkiej, zaledwie 11,6-calowej matrycy, konstrukcja nie przypomina ultrabooków biznesowych. Całość jest jednak poręczna i trwała – obudowa jest sztywna, dobrze spasowana i nie wykrzywia się pod naciskiem.

Porty i osprzęt

Użytkownicy znajdą tutaj 2 porty USB 3.0, złącze HDMI, złącze WLAN. O podstawowym charakterze laptopa, świadczy brak złącza stacji dokującej oraz zabezpieczeń danych (czytnika linii papilarnych, czytnika SmartCard). Notebook nie posiada również złącza DisplayPort – nie dorównuje więc, pod względem portów, laptopom biznesowym z wyższej półki cenowej.

Duży punkt należy się jednak za klawiaturę – nie ugina się ona pod naciskiem, ma wyspową budowę i klawisze o dobrze wyważonym skoku.

Podzespoły do zadań podstawowych

Podzespoły pozwalają wygodnie pracować z oprogramowaniem biurowym. Producent wykorzystał tutaj jednostki 2- oraz 4-rdzeniowe. Są to procesory Core M 5Y10c oraz Celeron N2930. Pamięć RAM można rozbudować do 8 GB.

Jakość graficzna jest podstawowa. Lenovo ThinkPad X11e wykorzystuje układ zintegrowany Intel GMA HD lub Intel HD 5300.

Matryca

Ekran, o przekątnej 11,6 cala, dostępny jest w rozdzielczości HD. Matryca jest matowa. Jakość obrazu nie zachwyca, ale i nie odbiega od oferty innych laptopów z tej półki cenowej.