MSI PX60 – biznesowy demon

MSI PX60 mimo swojej dość niskiej ceny aspiruje do komputerów z segmentu premium i stanowi bardzo mocną konkurencję dla serii komputerów Lenovo ThinkPad

fot. msi.com

Obecnie wybór odpowiedniego sprzętu biznesowego wcale nie jest łatwym zadaniem. Dzieje się tak głównie za sprawą ogromnej ilości propozycji od różnych producentów. Niektórzy swoimi produktami wyznaczają jednak zupełnie nowy poziom tworzenia komputerów. Tak jest w przypadku MSI PX60, który mimo swojej dość niskiej ceny aspiruje do komputerów z segmentu premium i stanowi bardzo mocną konkurencję dla serii komputerów Lenovo ThinkPad.

Wydajność

Pod obudową znaleźć można między innymi procesor Intel Core i7 5700HQ, czyli jedną z najwydajniejszych jednostek dostępnych obecnie na rynku. Dodatkowo komputer posiada osobną kartę grafiki co jest bardzo dużym plusem dla grafików. Karta to NVIDIA GeForce GTX 950M z 2 GB pamięcią własną. Dodatkowo komputer może zostać wyposażony w 16 GB pamięci RAM (standardowo zamontowane jest 8 GB). Pojemność dysku twardego to 1 TB. Na uwagę zasługuje również matryca o przekątnej 15,6″ i rozdzielczości Full HD. Wszystkie barwy na matrycy są bardzo żywe i wyraźne, co jest jej największym plusem.

Wykonanie

MSI nie pozostawiło żadnych złudzeń co do tego, że jest to sprzęt najwyższej klasy. Już na pierwszy rzut oka można dostrzec smukłą i srebrną obudowę wykonaną z aluminium, która prezentuje się wręcz doskonale. Po wzięciu komputera do ręki jest jednak jeszcze lepiej. Konstrukcja jest lekka i cienka ale przy tym bardzo solidna. Nie ma tutaj mowy o jakimkolwiek uginaniu się obudowy bądź jej skrzypieniu. Na uwagę zasługuje również dobrze wykonana klawiatura. Jest ona cicha oraz bardzo wygodna do pisania co jest jej największym plusem.

Podsumowanie

MSI modelem PX60 udowadnia, że nadal jest bardzo mocnym graczem w segmencie komputerów przenośnych i potrafi tworzyć naprawdę interesujące konstrukcje. Model ten sprawia, że nie sposób przejść obok niego obojętnie. Jego największymi konkurentami są obecnie komputery biznesowe spod szyldu Lenovo ThinkPad, które są jednak zdecydowanie droższe. Ten sprzęt może więc śmiało z nimi konkurować a pewne braki nadrabia z pewnością bardzo atrakcyjną ceną w stosunku do swojej jakości. Laptopy MSI dostępne na: http://www.kuzniewski.pl/k2136,laptopy-msi.html.