Notebooki biznesowe Lenovo – kanciasty prestiż

Lenovo mocno przyzwyczaiło użytkowników do specyficznego designu

fot. lenovo.com

Lenovo mocno przyzwyczaiło użytkowników do specyficznego designu. Podobnie jak dawniej samochody Mercedes i Volvo notebooki biznesowe z serii ThinkPad były dosyć kanciaste. Po części było to podyktowane względami praktycznymi. ThinkPady łatwo było otworzyć, by dostać się do podzespołów, a jednolita grubość obudowy pozwalała umieścić wewnątrz solidne klawiatury.  Kolejne generacje potrzebowały już jednak coraz mniej miejsca i obecnie ThinkPady wyposażone w procesory Intel Core szóstej generacji mogą być znacznie smuklejsze. Jako że zmiany były stopniowe, nie zniechęciły przyzwyczajonych do poprzednich modeli użytkowników. Drobnym zgrzytem było przejście elitarnej serii T na procesory niskonapięciowe. Było to jednak koniecznością i dało wymierne korzyści w postaci niższego zużycia energii. Najnowsza generacja laptopów biznesowych Lenovo nie ma natomiast żadnych oczywistych minusów w stosunku do tej opartej na architekturze Broadwell. 

Kilka ciekawych modeli 

Oprócz flagowych dla Lenovo ThinkPadów serii T w ofercie biznesowej tego giganta jest kilka modeli znacznie bardziej ekstrawaganckich.

Lenovo ThinkPad X1 Carbon 3 – Bardzo lekki, ważący poniżej 1300 g laptop zaliczany do serii biznesowej przede wszystkim ze względu na jakość wykonania. Obudowa wzmacniana włóknem węglowym pozwoliła tu zamknąć procesor Intel Core i7 w bardzo kompaktowym opakowaniu.

Lenovo ThinkPad P40 Yoga – Bardzo oryginalna krzyżówka mobilnej stacji roboczej i laptopa konwertowalnego. Choć w żadnej z tych ról nie stanie na podium, należy w tym momencie do najbardziej uniwersalnych laptopów. Matryca 3K, możliwość otwarcia o 360º i rozbudowy pamięci RAM do 16 GB oraz dedykowana karta graficzna to bardzo dobre połączenie. Udowadnia również, że notebooki biznesowe nie muszą być nudne.

Lenovo ThinkPad E460 – Tani ThinkPad? Wydaje się niemożliwe, a jednak prestiżowe logo znajduje się też na tym niedrogim, a całkiem udanym modelu. Jego ogromną zaletą jest duża liczba konfiguracji, które zaczynają się na Intel Core i3, 4 GB RAM, zintegrowanej grafice i klasycznym HDD, a kończą na matrycy FHD, procesorze i7-6500U, 16 GB RAM i dodatkowej karcie AMD Radeon M7.

Notebooki biznesowe Lenovo z reguły zyskują przychylność użytkowników, ponieważ umożliwiają komfortową pracę. Dzięki mało uchwytnym elementom takim jak klawiatury, manipulatory punktowe i układy chłodzenia ThinkPady dają się lubić bardziej niż inne laptopy o zbliżonych podzespołach.