Samsung przedstawia innowacyjny eko-pakiet do urządzeń serii GALAXY

Komunikat prasowy: Firma Samsung Electronics ogłosiła, że opracowuje i rozszerza zakres aplikacji składających się na eko-pakiet z myślą o obniżeniu zużycia energii i recyklingu niewykorzystanych zasobów, podkreślając w ten sposób swoje dążenie do ciągłego doskonalenia serii GALAXY z wykorzystaniem przyjaznego dla środowiska materiału najnowszej generacji.

Wraz z rosnącą popularnością smartfonów rośnie także odpowiedzialność za ich wpływ na środowisko naturalne, jaką ponoszą producenci urządzeń – mówi JK Shin, prezes i szef działu IT & Mobile Communications w firmie Samsung. Opracowując nasz eko-pakiet i wykorzystując go w serii GALAXY jednoznacznie podkreślamy, że jesteśmy firmą dbającą o środowisko.

Podobnie jak GALAXY S4 i GALAXY Note 3, także GALAXY S5 jest kolejnym flagowym urządzeniem oferowanym przez Samsung Electronics, w którym opakowanie i instrukcję obsługi wykonano z papieru uzyskanego z recyklingu. W przypadku GALAXY S4 zastosowanie tego typu papieru do wyrobu opakowań umożliwiło obniżenie emisji CO2 o około 1 000 ton, co pozwoliło uratować 110 000 drzew. GALAXY S4 został także wyróżniony nagrodą w konkursie „IF Design Awards 2014” w kategorii Opakowania, w uznaniu dla „Eko-pakietu urządzenia mobilnego.”

GALAXY S5 jest kolejnym flagowym urządzeniem posiadającym wydajną ładowarkę o niewielkim poborze energii. Do wyrobu opakowania i obudowy ładowarki wykorzystano tworzywo nadające się do powtórnego przetworzenia oraz tusz sojowy bez rozpuszczalników naftowych, którego zastosowanie nie powoduje zanieczyszczenia gleby ani wody. Ponadto 20% materiału wykonano z tworzyw odpadowych i po recyklingu, a obudowa ładowarki jest bardziej ogniotrwała i ma większą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Tusz sojowy użyty do wydruku instrukcji obsługi i oznaczeń na opakowaniu zapewnia lepsze warunki pracy w drukarni i pozwala zmniejszyć roczne zużycie rozpuszczalników naftowych o 30 ton.

Uwagi redakcyjne

Dzięki realizowanemu przez Samsung Electronics dążeniu do stosowania technologii przyjaznych środowisku, GALAXY S4 otrzymał świadectwo wyrobu przyjaznego środowisku w 6 krajach, w tym w Korei, USA, Wielkiej Brytanii i Niemczech. Od roku 2011 urządzenia GALAXY otrzymały łącznie 213 takich świadectw w 6 krajach.

Ponadto, dzięki opracowaniu wydajnej i pobierającej niewiele energii ładowarki GALAXY S3 uzyskał świadectwo niskiego śladu węglowego wydawane przez brytyjską fundację Carbon Trust. Z kolei wykonana z tworzywa pochodzącego z recyklingu ładowarka do GALAXY Note 3 otrzymała świadectwo ECV (Environmental Claim Validation), wystawione przez Amerykański Instytut Certyfikacyjny UL (Underwriters Laboratories).

Dodatkowo, w konkursie 2013-2014 EISA Green Award organizowanym przez stowarzyszenie EISA (European Imaging and Sound Association), GALAXY S4 uzyskał tytuł „Zielonego Telefonu”, który zawdzięcza wydajnej ładowarce, niskiemu zużyciu energii, wykorzystaniu nieszkodliwych substancji i przyjaznemu dla środowiska opakowaniu. Potwierdzeniem ekologicznych aspektów GALAXY S4 jest także 10 innych nagród, uzyskanych zarówno w Korei, jak i poza jej granicami.

źródło: http://samsungmedia.pl/pr/276571/samsung-przedstawia-innowacyjny-eko-pakiet-do-urzadzen-serii-galaxy