Stacje robocze Dell – czy warto kupić?

Firma Dell posiada bardzo szeroką ofertę komputerów zaprojektowanych z myślą o sektorze biznesowym. W liniach tych znalazły się także typowe stacje robocze – zarówno stacjonarne, jak i mobilne. Charakteryzują się one najwyższą wydajnością zapewniającą bezproblemową pracę oraz trwałymi obudowami o atrakcyjnym designie.

Linia Precision

Firma Dell posiada bardzo szeroką ofertę komputerów zaprojektowanych z myślą o sektorze biznesowym
fot. dell.com

Stacje robocze znajdziemy w linii Precision, którą producent stworzył z myślą o wymagających profesjonalistach poszukujących komputerów o potężnej wydajności. W tej serii, dostępne są zarówno komputery stacjonarne, jak i laptopy.

Wśród proponowanych przez Dell modeli, idealną stację roboczą znajdą osoby zajmujące się obróbką grafiki płaskiej lub 3D, inżynierowie pracujący z aplikacjami w środowisku CAD czy programiści.

Precision T1700 – mocna stacja robocza

Osoby zainteresowane zestawem typu workstation (stacja robocza) mogą wybrać model Dell Precision T1700. Ten stacjonarny komputer Dell znakomicie wpisuje się w serię przeznaczoną dla najbardziej wymagających specjalistów.

Mocną stroną komputera jest elegancka obudowa Mini Tower, która znakomicie wpisuje się w stylistykę biznesową. Stacja stwarza również duże możliwości szybkiej rozbudowy – obudowę można łatwo rozkręcić bez użycia specjalistycznych narzędzi.

Model Precision T1700 dostępny jest w kilku różnych wersjach sprzętowych. Możemy wybrać komputer z procesorem Intel Core i5 lub Intel Core i7. Dostępna jest również wersja z procesorem Intel Xeon E3. Pamięć RAM możemy rozbudować nawet do 32 GB. Komputer kupimy z dyskiem SSD, hybrydowym lub klasycznym talerzowym. Do standardowej grafiki zintegrowanej z procesorem możemy dobrać kartę marki nVidia bądź AMD.

Dell Precision M4800 – mobilna stacja robocza

Osoby poszukujące bardzo wydajnej stacji mobilnej mogą wybrać model Dell Precision M4800, którego najwyższą jakość potwierdza certyfikat ISV. Laptop ten posiada matrycę o przekątnej 15 cali. Można wybrać wersję z ekranem o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli lub profesjonalną matrycę QHD+ (3200 x 1800 pikseli).

Dostępna jest konfiguracja z procesorem Intel Core i5 lub Intel Core i7. Producent proponuje stację z kartą graficzną AMD FirePro lub profesjonalną grafiką z rodziny nVidia Quadro.