Torba czy plecak – co lepsze do przenoszenia laptopa?

Notebooki w założeniu mają być mobilne. Są jednak równocześnie delikatne i podatne na uszkodzenia mechaniczne, dlatego należy je w odpowiedni sposób przenosić. Głównym kryterium wyboru tego, w czym przenosimy laptopa powinno być usztywnienie oraz warstwy ochronne zawarte w plecaku lub torbie. Torby i plecaki przeznaczone na notebooki są jednak bardzo podobne pod tym względem.

Dlatego powinniśmy zastanowić się nad innymi, nie mniej ważnymi kwestiami. Nawet najlżejsze laptopy, po dodaniu do nich akcesoriów, a więc zasilacza, kabli, myszy, czasem dodatkowej baterii i rzeczy codziennych zaczynają ważyć minimum dwa kilogramy.

Najnowsze laptopy mogą jednak ważyć dużo więcej. Jeżeli do pokonania jest krótka trasa, lub większość dystansu pokonujemy samochodem, torba jak najbardziej się sprawdzi. Na dłuższych trasach pokonywanych pieszo staje się po prostu za ciężka i tu spełnia swoją rolę plecak.

Plecak będzie również dobry dla tych, którzy prócz laptopa przenoszą wiele innych rzeczy. Nie obciąży kręgosłupa i będzie poręczniejszy i dużo bardziej pakowny. Niedopuszczalne jest jednak noszenie plecaka, jeżeli laptop jest używany na biznesowym spotkaniu, lub przy innej okazji wymagającej oficjalnego, eleganckiego stroju. Do garnituru lub eleganckiej sukienki pasuje jedynie torba.

Ogólnie przyjęto, że notebooki są przenoszone w torbach i klienci biznesowi tego właśnie się spodziewają po rzetelnym partnerze bądź kontrahencie.

Tutaj kupisz pokrowce i etui do laptopa.

Wybór tego, w jaki sposób będą przenoszone laptopy jest więc w głównej mierze podyktowany tym, kto je będzie nosił. Najlepszym rozwiązaniem byłoby posiadanie zarówno torby, jak i plecaka i używanie ich w zależności od potrzeb. Jeżeli oprócz laptopa trzeba będzie nieść coś jeszcze, na długi dystans, można wybrać plecak. Ale jeżeli celem będzie prezentacja w poważnej firmie lub na poważnym spotkaniu, celowe będzie wybranie torby.

Narzędzie do wybrania rozmiarów jest tutaj.