Toshiba niskobudżetowa – Toshiba Satellite Pro C50

Najtańszy z biznesowej serii laptopów Satellite wyposażony został w procesor Intel Pentium N3520. Wytrzymuje on porównanie z modelami marki AMD czy intelowskimi Atom, trudno jednak oczekiwać by pozwalał na równą rywalizację z nowszymi procesorami opartymi o architekturę Broadwell.

Jak na typowo przeznaczony do pracy laptop niskobudżetowy, Toshiba Satellite Pro C50 ma pewne niespodziewanie mocne strony

fot. toshiba.com

Podstawowo laptopa tego można kupić z klasycznym dyskiem twardym (HDD), 4 GB RAM, matrycą matową obsługującą rozdzielczość HD Ready i zintegrowaną kartą grafiki. Minimalna konfiguracja pozwala nabyć tego laptopa za na prawdę niewielkie pieniądze. Potencjalnie jednak wiele podzespołów można wymienić gdyby takie było życzenie użytkownika.

Kilka zalet

Jak na typowo przeznaczony do pracy laptop niskobudżetowy, Toshiba Satellite Pro C50 ma pewne niespodziewanie mocne strony. Na przykład mimo zastosowania elementów ruchomych (HDD, napęd DVD) laptop jest cichy. Wentylator jest aktywny cały czas i poziom hałasu nie zwiększa się podczas pracy na większym obciążeniu. Nie używając napędu optycznego, można liczyć że hałas nie przekroczy 32 dB, a wartość tę często przekraczają laptopy kilkakrotnie droższe, wyposażone w dysk SSD. Nawet napęd optyczny podnosi poziom hałasu jedynie o kilka stopni. Niekiedy cicha praca połączona jest z przegrzewaniem się obudowy, tu jednak taki problem nie występuje. Poziom emisji faktycznie jest zaletą w Toshiba Satellite Pro C50.

I kilka wad

Model o takiej cenie nie może obyć się bez pewnych niedociągnięć konstrukcyjnych. Tu są nimi bardzo słabe głośniki, brak kilku pożytecznych portów wyjściowych i niskiej jakości obudowa, zupełnie nietypowa dla Toshiby.

To czy Toshiba Satellite Pro C50 będzie dla Ciebie dobrym urządzeniem bardzo zależy od tego czy zaakceptujesz ograniczenia jej wydajności (budżetowy procesor) i jakości wykonania obudowy. Jeśli tak, to uda Ci się kupić bardzo taniego laptopa, który długo działa na baterii i jest na prawdę świetnie wyciszony. Zapoznaj się też z jego recenzją dostępną na: http://lab-kuzniewski.pl/toshiba-satellite-pro-c50/.