Toshiba odświeża serie biurowe i biznesowe z rodziny Satellite Pro i Tecra

Toshiba wprowadza na rynek nowe serie laptopów biurowych i biznesowych z rodziny Satellite Pro (C50, C70, L50) oraz Tecra (A50), których najważniejszą zaletą jest optymalna proporcja między funkcjonalnością a ceną.

Toshiba postawiła raczej na ewolucję w stosunku do poprzednich generacji, a nie rewolucyjne zmiany. Modele Satellite Pro C50, C70, L50 oraz Tecra A50 nie stawiają na innowacyjność – są to raczej solidnie wykonane notebooki do pracy w biurze i w domu.

Czym się różnią? Po pierwsze – wielkością matrycy. Wśród nowych propozycji od Toshiby znajdziemy modele o ekranie wielkości 15,6” oraz 17,3”, czyli gabarytach dla osób ceniących przede wszystkim komfort pracy na komputerze w jednym miejscu, a nie przenośność maszyn.

Projektanci Toshiby postarali się o to, żeby wygląd laptopów wchodzących na rynek we wrześniu 2013 był trochę odświeżony w stosunku do poprzednich generacji. Ale znowu – nie ma co liczyć na rewolucję. Dostajemy czarne i srebrne obudowy z solidnego plastiku dla klientów szukających trochę nudnawego, stonowanego wzornictwa. Pod względem designu są to na pewno laptopy służbowe.

Warto również zwrócić uwagę na dłuższe życie baterii w nowych modelach oraz solidniejszą klawiaturę, która powinna dobrze się sprawdzać w większości sytuacji zawodowych. Nowe Toshiby Satellite Pro z serii C oraz L dostały w branży technologicznej dobre, choć nie entuzjastyczne recenzje.

Nowe laptopy Toshiba Satellite Pro C50, Satellite Pro C70, Satellite Pro L50 oraz Tecra A50 można kupować od połowy września 2013 roku.

Tutaj szczegółowa, pozytywna recenzja biurowego Toshiba Satellite Pro C50.